IMG_5172

Opportunity. Можливості. Таку назву у перекладі має британська громадська організація, яка приймала міжнародний молодіжний обмін «Grounds of Understanding-3», який відбувався з 14 по 21 лютого цього року у містечку Уітлі Бей на узбережжі Північного моря поблизу Ньюкасла (Великобританія).

У цьому проекті взяли участь підлітки з чотирьох країн: Норвегії, Англії, України та Молдови. Вони зібралися для того, щоб познайомитись не лише один з одним, але і з культурою інших народів, здобути нові враження та досвід взаємодії у міжнародному середовищі. Час проекту – це завжди час неформальної освіти учасників. Адже ти дізнаєшся про такі факти, які не напише жоден туристичний путівник, не розповість жоден, хоч і найчудовіший гід. Всі учасники стають учителями один для одного.

gou1
gout

Активності цього проекту, як це і має бути у подібних обмінах, передбачали багато часу для спілкування учасників. Неформальне знайомство, яке проходить у формі гри i дозволяє у цікавій формі потренуватися правильно вимовляти імена один одного. Озвучення сподівань, очікувань та страхів, яке налаштовує на спільну хвилю. Квест містом, під час якого учасники проявляють себе в ролі лідерів, спілкуючись з місцевими жителями, поліцейськими і продавцями. Тривала прогулянка уздовж морського узбережжя, знайомство із місцевістю, спільний обід та вечеря – і усе це лише в перший день проекту – дали учасникам купу позитивних вражень і про Уїтлі Бей, і один про одного.

gout

Наступні дні проходять не менш насичено: спільні майстерні з журналістики та фотографії, вивчення найпростіших слів різними мовами (українською, норвезькою, румунською, англійською – місцевий діалект), спорт, знайомство із тим, як проходить звичайний день кожного учасника, різноманітні «енерджайзери» від тренерів рефлексії окремими командами і загальним гуртом, шопінг, подорож у сусідній Ньюкасл, інтернаціональна вечірка із презентаціями від кожної команди, “Мафія” та інші ігри ввечері, – все це дозволяє молодим людям справді багато дізнатися один про одного, презентувати свої таланти, багато спілкуватися, вдосконалюючи свою англійську, комунікативні та лідерські уміння. Участь у таких проектах завжди створює нові можливості для молодих людей. Це і можливості для тренажу своєї англійської, адже зазвичай мовою спілкування під час таких проектів є виключно англійська. Це і можливості для ширшої соціалізації. Це і нові знайомства, бо заплановані активності сприяють встановленню теплих неформальних контактів із усіма учасниками. А разом із ними й можливість знайомитись із культурними відмінностями представлених народів, з їх звичаями і традиціями, способами мислення, світосприйняттям.

gout

Як би банально це не звучало, але такі подорожі дають можливість молодим людям бачити світ, його реалії, розмаїття культур, що існують і розвиваються в ньому. До речі, організатори таких зустрічей, як правило, намагаються знайти місце для проведення з урахуванням того, щоб місцевість була затишною, десь поза великими містами, де був би представлений національний колорит країни, що приймає гостей.  Як це стало і в даному випадку. Завітавши до Уітлі Бей, ви потрапляєте у зовсім нетуристичну Англію. Вузенькі вуличики і двоповерхові будинки, безліч старовинних “забігайлівок”, які пропонують відвідувачам fish&chips – традиційну місцеву смажену рибу з картоплею фрі, білосніжні маяки на морському горизонті – все це дає відчуття неповторної автентичності й колориту.

Photo: Sofiya But

Стаючи учасником проектів Еразмус+, молода людина отримує можливості відкривати для себе інших людей. Вона може більш об’ємно уявити світ, у якому живе. Може спробувати смак іншого, зовсім невідомого їй життя, ніби читаючи захоплюючу книгу хорошого автора. І найприємніше в цьому те, що цей автор – ти сам, адже це через призму твого особистого сприйняття в твоє життя заходять нові люди, їх характери і звички, їх почуття, прагнення і сподівання, їх цінності. І світ тоді, у найкращому сенсі цього вислову, стає хорошою школою, даючи найміцніші і найпотрібніші знання.

gou7

Текст: Олена Ульяніч

Залишити відповідь