Один з перших навчальних днів у гімназії м. Віммербі. Архітектура школи відображає її педагогічну концепцію: навчальний процес має бути прозорим, комфортним і давати простір для самовдосконалення. Саме тому кожен клас має великі вікна, скляні стіни чи двері, аби створити атмосферу єдності й залученості кожного присутнього до навчання.

Фото: Тетяна Дмитренко

Навчання у гімназії (старшій школі, 10-12 класи) у Швеції необов’язкове. Старша школа пропонує 18 трирічних загальнонаціональних програм, з яких 6 готують учнів до здобуття подальшої вищої освіти в університеті, а 12 – допомагають здобути робітничу спаціальність.

Вступні іспити відрізняються від програми до програми, але, щоб увійти до старшої школи усі учні мають скласти іспити з математики, шведської та англійської мов. Існують також старші школи для молоді з обмеженими розумовими можливостіми та школи з більш специфічними програмами, наприклад, спортивні. У 2014 році близько 88 відсотків шведських старшокласників отримали сертифікати про здобуття середньої освіти.

(джерело)