Проект «Окупація на Полтавщині” було реалізовано у 2012-2013 рр. за підтримки Міжнародної благодійної органзації “Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність”. Метою проекту було збереження історичної пам’яті та налагодження діалогу між сучасною молоддю та очевидцями Другої Світової війни. Кінцевий результат проекту – виставка – несе в собі освітню місію, розповідаючи відвідувачам про маловідомі історичні факти через призму людських доль. Вона також допомагає майбутнім вчителям історії краще  знатися на зо бражених подіях та сприятиме розвитку неформальної шкільної освіти на Полтавщині. 

Виставка охоплює різні аспекти життя населення Полтавщини у роки нацистської окупації 1941-1943 рр. ХХ ст. як-то: організація побуту, освіти, медичного забезпечення, примусова праця на окупованих територіях, особливості адміністративного устрою, сільськогосподарські роботи, міжособистісні взаємини тощо.

Виставку створено на основі інтерв’ю з очевидцями подій. При підготовці використано матеріали з Державного архіву Полтавської області, дослідницькі роботи студентів і викладачів ПНПУ ім. В.П. Короленка.

Матеріал для виставки збирали волонтери проекту студенти 4 курсу історичного факультету ПНПУ. Презентація виставки відбулася навесні 2013 року. 

Залишити відповідь